خانه / خانه داری / آموزش کاردستی / آموزش درست کردن دستبند چرمی با طرح سیارات منظومه شمسی!

آموزش درست کردن دستبند چرمی با طرح سیارات منظومه شمسی!

درست کردن دستبند چرمی با طرح سیارات , اگر دنبال یک دستبند خاص و متفاوت می گردید و به نجوم هم علاقه دارید، دستبند منظومه شمسی انتخاب خوبی است. این دستبند چرمی هشت مهره تزیینی دارد که داخل هر کدام از آنها یکی از عکس یکی از سیارات منظومه شمسی قرار دارد.

برای ساخت مهره هایی که شکل سیارات منظومه شمسی دارند، نیاز به چند ابزار و وسیله جواهرسازی ارزان دارید. البته اگر اهل استفاده یا ساخت زیورآلات باشید، احتمالاً می توانید از بین زیورآلات کهنه تان این وسایل را پیدا کنید. در ضمن همین روش ساخت دستبند چرمی را می توانید برای ساخت دستبندهای زنجیری، پارچه ای و … هم استفاده کنید.

 

گام اول: وسایل مورد نیاز برای ساخت دستبند چرمی

۸ عدد حلقه آویز توخالی سوراخ دار ۱۰ میلیمتری
۸ عدد نگین گرد و شفاف ۱۰ میلیمتری
بند چرمی ۸ میلیمتری به طول ۱۵ سانتیمتر
تصویر پرینت شده سیارات منظومه شمسی
گیره مخصوص دستبند چرمی به همراه قفل
حلقه برنجی
ابزار مورد نیاز
انبردست و دم باریک کوچک
چسب قطره ای
چسب UV

 

گام دوم: مهره های تزیینی را بسازید

ساختن مهره های تزئینی

ابتدا تصاویر سیاره ها را دانلود کنید، اندازه هر کدام از آنها را تنظیم کنید و زیر هم مرتب کنید. چون نگین ها کمی خاصیت بزرگنمایی دارند، تصاویر سیاره ها باید کمی کوچک تر از ۱۰ میلیمتر باشد. در ضمن تصاویر را باید روی کاغذ روغنی شفاف پرینت کنید. بعد از پرینت هم دور تصویر هر سیاره را با دقت ببرید.

حالا باید نگین های گرد را روی تصویر سیاره ها بچسبانید. برای این مرحله از ساخت دستبند چرمی می توانید از هر نوع چسب خشکی استفاده کنید. اما بهترین گزینه چسب UV است که به سرعت خشک می شود. کمی چسب روی کاغذ بریزید، نگین را رویش بگذارید و با انگشت فشار بدهید و اجازه بدهید حباب ها بترکند. اگر چسب از لبه ها بیرون زد، اشکالی ندارد. لامپ فرابنفش را روشن کنید و ۳۰ ثانیه صبر کنید تا خشک بشود. اگر چراغ فرابنفش ندارید، می توانید مهره را زیر نور آفتاب مستقیم بگذارید.

نحوه استفاده از مهره تزئینی برای درست کردن دستبند

بعد از خشک شدن چسب، لبه های اضافی کاغذها و چسب هایی که بیرون زده اند را ببرید.

 

گام سوم: دستبند را بسازید

ساختن دستبند با مهره های تزئینی

نگین هایی که ساخته اید را با چسب قطره ای داخل حلقه های گرد بچسبانید. سپس حلقه ها را به ترتیب سیارات منظومه شمسی از بند چرمی رد کنید. در نهایت هم اندازه بند را به اندازه دور دست تان تنظیم کنید و ببرید.

 

گام چهارم: گیره ها را وصل کنید

وصل کردن گیره ها به دستبند

برای وصل کردن دو سر دستبند به یکدیگر می توانید از هر نوع گیره ای استفاده کنید. ما از گیره های صاف قفل دار استفاده کردیم که روش اتصال ساده ای دارند.

 

دستبند چرمی آماده است

دستبند چرمی ساخته شده با طرح سیارات

همانطور که در تصاویر بالا می بینید می توانید بجای بند چرمی از زنجیر برای وصل کردن حلقه ها به یکدیگر استفاده کنید.

 

 

منبع:persianv.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *