خانه / سلامت و روانشناسی / سلامت دهان و دندان / ۷ خوارکی طبیعی که دندان های سفید را به شما هدیه می دهند

۷ خوارکی طبیعی که دندان های سفید را به شما هدیه می دهند

هیچ چیز مثل داشتن دندان های سفید چهره را زیبا و خوشحال نشان نمی دهد. با اضافه کردن بعضی خوراکی ها به سفره  می توانیم از اثرات طبیعی سفید کننده دندان ها استفاده کنیم.

خوراکی های طبیعی علاوه بر دندان های سفید، به شما سلامتی را نیز هدیه میکنند. پس در ادامه به معرفی این مواد غذایی ارزشمند می پردازیم.

پرتقال

پرتقال نه تنها سرشار از ویتامین سی و بسیار خوشمزه و مقوی است، به علت داشتن آنزیم بروملین مانند یک جرم گیر طبیعی عمل می کند. این آنزیم همچنان باعث از بین رفتن پلاک های دندان که عامل اصلی پوسیدگی هستند می شود.

آناناس

آناناس هم مثل پرتقال آنزیم بروملین دارد و مانند جرم گیر دندان عمل می کند. این آنزیم در خمیر دندان های ضد جرم دندان هم استفاده می شود و باعث سفید شدن دندان می شود.

توت فرنگی

توت فرنگی حاوی آنزیمی به نام مالیک اسید است که لایه ی بد رنگ روی دندان را پاک می کند و دندان های سفید را به شما ارمغان می دهد. برای نتیجه بهتر می توانید کمی توت فرنگی له شده را روی دندان ها بمالید و بگذارید ۵ دقیقه بماند و بعد مسواک بزنید.

دانه ها و خشکبار

خشکبار و دانه ها از عوامل جدایی نا پذیر از یک رژیم سالم و مقوی هستند. علاوه بر دارا بودن روغن های مفید و پروتئین گیاهی و فیبرر، با از بین بردن لایه ی جرم روی دندان ها، به سلامت و زیبایی دندان هم کمک می کنند.

سیب

بافت سیب طوری است که وقتی آن را گاز می زنید، مانند یک اسکراب طبیعی لایه ی روی دندان ها را تمیز می کند.

سیبب همچنین دارای مالیک اسید زیادی است که در خمیر داندان ها استفاده می شود و باعث افزایش سالیوا می شود. ماده ای که دندان ها را تمیز می کند و جرم ها را از بین می برد.

کرفس

درست مانند سیب، کرفس هم به تولید سالیوا کمک می کند. سالیوا جلو رشد پلاک ها را می گیرد تا جرم ها نتوانند به آن ها بچسبند.

بروکلی و هویج

این سبزی جات هم به ساخته شدن سالیوا کمک می کنند. همچنین بافت زبری که دارند مثل اسکراب طبیعی عمل می کند و علاوه بر این ها بوی بد دهان را هم از بین می برند.

دشمن دندان های سفید

همان طور که خوردنی هایی هستند که دندان ها را سفید تر می کنند، مواد غذایی هم وجود دارند که باعث زرد یا تیره شدن دندان ها می شوند.

چای، قهوه، توت های قرمز تیره، سس سویا از این دسته هستند. همچنین سیگار یکی از مهم ترین علل زرد شدن دندان هاست.

غذای سالم، دندان سالم

ارتباط بسیار قوی ای بین سلامت دهان و دندان و سلامت عمومی و ارگان های داخلی بدن وجود دارد. پاکیزگی دهان و دندان مانند دروازه ای به سلامت بدن است. دهان و دندان ناسالم ارتباط مستقیمی با بیماری هایی مثل سرطان سینه، دیابت و سکته های قلبی دارد.

فواید داشتن یک خنده ی زیبا با دندان های سفید ، بیش از این هاست و تاثیری شگرف بر نحوه ی ارتباط برقرار کردن ما با دیگران و اعتماد به نفس ما خواهد داشت.

 

منبع:banooyeshahr.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *